• Mängu abil ehitavad lapsed individuaalset silda kaasasündinud matemaatilise mõistmise ja formaalse matemaatilise keele vahel

• Koht, kus lihtsalt mängida – ometi hämmastava mõjuga

• Ära sunni lapsi, kujunda sobiv keskkond ja tulemused on suurepärased.                                                                                                                     Iga laps on kaasasündinud matemaatilise mõistmisega ja huvitatud matemaatikast. Lähme Arvumaale aitab kõikidel lastel rajada kindlat emotsionaalset silda koolis kasutatava formaalse matemaatilise keele ja igapäevaelu vahele. Tähelepanu on matemaatilistel põhioskustel nagu arvutamine, hästi struktureeritud arusaam kõikidest arvu aspektidest 0 kuni 10 (hulgad, järjestus, geomeetrilised kujundid jne) ja numbri kui sümboli tundmisel kuni 20Kontseptsioon on 2003 – 2005 a. Saksamal läbi viidud uurimisprojekti tulemus. Eesmärk oli välja selgitada, kas ühendades aju-uuringud, arengupsühholoogia, elementaarse pedagoogika ja matemaatika emotsionaalseks ja mänguliselt loovaks avatud kontseptsiooniks omab märkimisväärset mõju õppimisele. Ja see omab: Friedrich Munz tõestas, et vaid kümne nädalaga saavutasid 3 – 6aastased lapsed matemaatilised oskused ja mõistmise, milleks tavaliselt kulub 1 aasta. Sama toimus ka keele ja kõne arenguga. Neid järeldusi kinnitab aastatel 2005-2009 Heidelbergi Ülikooli poolt läbi viidud teine uurimus. Lähme Arvumaale on loov ja mänguline, sealjuures väga efektiivne ning motiveeriv, kuid siiski väga elulähedane matemaatika kontseptsioon. See on loodud nähtuna lapse vaatenurgast: kuidas nad näevad maailma? Millistele teadmistele nad saavad oma maailma rajada? Kuidas nad mõtlevad? Mida nad vajavad ja mis neile meeldib? Oma suurepärasel ja lõbusal teekonnal Arvumaale kohtavad lapsed numbreid Üks kuni Kümme kui toredaid elus tegelasi, kes motiveerivad neid tegelema matemaatiliste aspektide ja seoste leidmisega. Lapsed rajavad ja kujundavad aiad, majad ja tornid vastavalt numbrile rajades sel moel Numbrilinna ja liikudes Numbrimaal. Seal on palju aktiivseid mänge, muusikat ja jutte, tegutseb Paharet ja lapsi aitab haldjas Meelespea ning palju muudki, mida lapsed armastavad. Avatud kontseptsioonina ei ole Arvumaal normatiivne programm, vaid pakub motiveerivat ja struktureeritud raamistikku. Nii lapsi, kui õpetajaid julgustatakse tooma sisse oma ideid ja sobivaid tegevusi. Õpetajad saavad seda kergelt kohandada vastavalt individuaalsetele vajadustele ja laste vanusele. Loe lisaks numbrimaa kontseptsioonist ja elementidest.