Lastel on suur vajadus liikuda. Seda kõike, mis lastele meeldib- joosta, mängida, tantsida, hüpata ja ronida- saavad liikumistegevustes.  Arendame  tasakaalu oskust, vastupidavust, keskendumisvõimet. Läbi selle tõuseb lapses enesehinnang, arenevad sotsiaalsed oskused, tullakse toime stressiga, osatakse teha koostööd, teistega arvestada

Pangapealse Lasteaias on liikumisõpetuse eesmärgiks tekitada lapses huvi liikumise vastu läbi mängu. Liikumistunnid on lõbusad, loovad ja fantaasiaküllased. Tegevused  toimuvad õues ja toas. Matkame, suusatame, õpime rattaga sõitmist. Igapäevaselt aktiivne laps on aktiivne ka täiskasvanuna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Traditsiooniks on kujunenud     

Spordijüts

Spordijüts toimub terve nädala vältel, et kõik lapsed vastavalt eale, saaksid liikumisest rõõmu tunda. Spordipäeva aladeks (5-7a) on pallivise, kaugushüpe, spordijütsi jooks ning lõpetuseks veel õuna jooks ehk jooks ümber maja, mille lõpus saab laps premeeritud mahlase õunaga.  Sprodipäev lõppeb  saalis, kus kõik lapsed saavad diplomid, kuhu oli märgitud laste saavutused ning kuldse ja magusa šokolaadimedali. Nooremad (3-5 aastased) lastel on sprodipäev mängulisem ja fantaasiarikkam, kuid spordipäev lõppeb ka neile õuna jooksuga, kus õpetajad koos lastega jooksevad. Samuti lõppeb väiksematel lastel spordipäev diplomi ja šokolaadimedaliga.

Liiklusõpe

2017 aasta sügisest on liikumistunni raames ka liiklusõpe. Sellel päeval võtavad lapsed lasteaeda kaasa jalg- või tõukerattad koos kiivriga ning saavad sellest tunnist teadmisi, kuidas liigelda rattaga kui ka jalakäijana.

Helkuripäev

Igal sügisel on vanemal rühmal liikumistunni raames helkuripäev, kus räägime helkuri vajalikkusest. Lapsed näevad, milliseid helkureid on olemas, kuhu tuleb neid panna, et oleks liikluses nähtav ja saavad ka ise taskulambi abil katsetada, kuidas helkur pimedal ajal nähtav on.

Loodusmatkad

Liikumistunni raames toimuvad  igal aastaajal loodusmatkad, et lapsed kogeksid, milline on loodus erinevatel aastaaegadel. Matkame oma Muraste matkarajal, mere ääres või kaugemal. Igal loodusmatkal on oma eesmärk. Sügisel toimub põnev matk koos pildistamisega- Loodus läbi lapse silmade. Fotodest saab ringgaleriisse näitus. Matkad lõppevad mänguga

Tervisemaraton

2017 aasta sügisest sai alguse esimene Pangapealse lasteaia tervisemaraton. Eesmärgiks on ühe nädala jooksul koguda nii individuaalselt kui rühmapõhiselt perede poolt läbitud ühiseid maja ringe. Üks maja ring on 220 meetrit. Aktiivsemale rühmale ja peredele on ka väikesed auhinnad. Meie lateaiapere on väga aktiivne ja liikuv.  Nädala ajaga kogunes lausa 1007 ringi ehk 221 km ja 540m, mis omakorda tähendas seda, et läbitud sai üle 5 maratoni.

Orienteerumine

Oleme saanud hoo sisse ka orienteerumises. Isadepäeva raames saavad lapsed koos isadega lasteaia territooriumil orienteeruda koos kaardi ja päris orienteerumispulgaga. Orienteerumise mängulisus paneb alati kõigil silmad särama ja põsed õhetama.

Suusatamine

Suusatunnid on laste poolt väga oodatud. Kõige pealt õpivad lapsed  ühe suusaga libisemist. Kui see selge, saavad alla ka teise suusa. Tunnid on mängulised. Õpime mäest laskumist ja mäkke ronimist.

Vabariigi aastapäeva matk

Kogu lasteaiapere matkab Murastes meie matkarajal talvises looduses. See päev on eriline, sest  algab lipuväljakul lipu heiskamisega ja Eesti hümn laulmisega.

Jüripäeva teatejooks

Igal kevadel algab meie õuesõpe Jüripäeva teatejooksuga, kus kõik lapsed saavad ennast proovile panna teatejooksus. Noorematele lastele on päev mängulisem, kuhu on kaasatud ka õpetajad.

Harku valla teatevõistlused

Harku valla lasteaedade vaheline teatevõistlus kevadel. Meie lapsed on võistlustelt iga aasta toonud lasteaeda auhinnalisi kohti. Mitmel aastal oleme võitnud  rändkarika. Lasteaeda esindavad võistlustel 6 poissi ja 6 tüdrukut.

Üle-eestiline spordipäev Audenteses

Üle-eestilisel spordipäeval Audenteses on meie lasteaia võistkond esindatud kuuel aastal. Spordipäeval võtavad osa 36 lasteaeda üle Eesti. Meie lasteaia sportlased on ka sellelt päevalt mitmeid auhinnalisi kohti noppinud.

Jalgrattamatkad

Pikaajaline traditsioon on kevadel käia viimaste rühmadega jalgrattamatkal. Matka juurde kuulub alati väike piknik. Jalgrattamatka oleme ühendanud Rannamõisa lasteaia lastega, sõites neile külla.

Jooga

2017 aasta algusest toimuvad meil lasteaias hommikujooga tegevused. Läbi jooga suudavad lapsed usaldada ennast, olla ensekindlamad, tasakaalukamad, loovamad, julgemad, õnnelikumad ja rahulikumad.

Võimlemispidu

Esindame lasteaeda Eesti Spordiselts Kalevi korraldatud Tallinna võimlemispeol. Lapsed saavad  tantsida erinevates kostüümides. Üritus on väga pika traditsiooniga ja aasta-aastalt saavutanud suuremat populaarsust.

Meeskonna tervislik ja aktiivne liikumine

Meie lasteaia meeskond on lastele eeskujuks aktiivse liikumise ja tervislike eluviiside poolest.  Igal õppeaastal võtame meeskonnaga ette paar ühist väljasõitu toetamaks meie endi tervist ja saada positiivse laengu mõnest uuest liikumisviisist. Nii on meie teed viinud küll jäähalli uisutama, rappa räätsamatkale nii kevadel kui talvel, loodusesse matkale, kepikõndima, jalgratastega sportima, bowlingut mängima ja ujuma.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anneli Lõuke