Pangapealse lasteaias on õppe- ja kasvatustöö tihedalt lõimitud pärimuskultuuriga. Oma juurte tundmine annab lapsele tänapäeva maailmas kindlustunde, võimaluse eristuda muust massist - jääda eestlaseks.

Muusikatundides on lastel võimalus tutvust teha kandlemänguga. Kandlemängu väljundiks korraldatakse igal aastal Kandlepäev, kuhu on oodatud kõik Harku valla ja naaber valdade lasteaiad ja koolid.

Tutvustame vähemtuntud kalendripäevi ja lisaks teatritele toimuvad pärimushommikud nii Pangapealse lasteaias kui väljaspool maja.

Igal kevadel korraldatakse Harku vallaline Pangapealse lasteaia Tantsupäev, mis lõpetab õppeaasta teema.

Lasteaia siseruumid on rikastatud rahvuslike motiividega. Lastel on olemas Äksi rahvariide kangast seelikud ja vestid. Personalile rahvuslikus stiilis kleidid.

Pärimuskultuuri eestvedajaks on Pangapealse lasteaia Pärimustiim.

Kõigil on midagi erilist, mis neid teistest eristab...

...need asjad  aitavad olla  omamoodi, oma nägu.

Kandleõpe on meil seotud õppekavaga lõimitud tegevustes. Kandlemäng on  seotud sisetundega,

mis paneb kandle helid südamest

helisema ning  korrastab mõtteid.

Korraldame igal aastal Harjumaa lasteaedadele ja koolidele  Pangapealse Lasteaia Kandlepäeva „Laulev Puu"alates 2014 a. Õpetajad õpivad kandlekeelte helisema panemist ja on lastele eeskujuks.