Pangapealse lasteaias on õppe- ja kasvatustöö tihedalt lõimitud pärimuskultuuriga. Oma juurte tundmine annab lapsele tänapäeva maailmas kindlustunde, võimaluse eristuda muust massist - jääda eestlaseks.

Muusikatundides on lastel võimalus tutvust teha kandlemänguga. Kandlemängu väljundiks korraldatakse igal aastal Kandlepäev, kuhu on oodatud kõik Harku valla ja naaber valdade lasteaiad ja koolid.

Tutvustame vähemtuntud kalendripäevi ja lisaks teatritele toimuvad pärimushommikud nii Pangapealse lasteaias kui väljaspool maja.

Igal kevadel korraldatakse Harku vallaline Pangapealse lasteaia Tantsupäev, mis lõpetab õppeaasta teema.

Lasteaia siseruumid on rikastatud rahvuslike motiividega. Lastel on olemas Äksi rahvariide kangast seelikud ja vestid. Personalile rahvuslikus stiilis kleidid.  

Pärimuskultuuri eestvedajaks on Pangapealse lasteaia Pärimustiim.

 

Oleme alustanud 2016 a üld-ja sotsiaalseid oskusi toetava

Samm-Sammult õppemetoodikaga.


Samm-Sammult metoodika on teaduspõhine programm, mille eesmärgiks on toetada laste sotsiaalsete oskuste arengut ja vähendada sotsiaalsete oskuste puudumisest tulenevaid probleeme õpetades lastele  empaatiat, tunnetega toimetulekut ja probleemide lahendamise olulisi samme.Tegemist on ennetusprogrammiga, mida rakendatakse kõikidele rühma lastele, mitte ainult teatud sihtrühmale.