Meie lasteaias on jooga tegevused lastele lõbusaks mooduseks arendada tähtsaid oskusi keskkonnas, kus ei toimu omavahelist võistlemist. Juba varajases eas tekib lastel tihti sotsiaalne pinge, mis kandub ka võistlemishimule. Jooga on hea ravim, kus  puuduvad hinnangud selle kohta, kuidas laps peab joogapoose võtma ja mängima mänge.

Jooga on iidne teadus, mis arendab tugevust, vastupidavust ja teadlikkust. Jooga annab lastele omal lõbusal viisil edasi kõik need kasvamiseks ja eluks vajaminevad oskused ning aitab paremini mõista  iseennast, ümbritsevaid inimesi ja loodust. Lisaks sellele arendab jooga ka loovust, iseseisvat mõtlemist, aitab tasakaalustada paremat ja vasakut ajupoolkera.

Hommikused joogategevused korrastavad mõtted ning annavad päevale oma eesmärgi. Joogategevusi viib läbi liikumisõpetaja. Tegevused on lastele vabatahtlikud, kes soovib see proovib! Joogatunnis suundume maagilisele rännakule, õppides teiste maade kultuure läbi mängulisuse. Paljud joogapoosid on tuletatud loomadelt ja loodusest. Jooga on hea vahend õppimaks mida iganes!

Mida lapsed joogatunnis õpivad?

  • õpime kuulama oma keha
  • oleme avatud kreatiivsusele
  • õpime  multifunktsionaalselt tunnetama keskkonda, avardades samal ajal kuulmis- ja visuaalset tunnetust, kasutades vahelduvalt  jutukesi, laule, mänge  ja joogapoose
  • Läbi lastejooga õpime mitte ainult ennast paremini tunnetama vaid õpime ka kogu maailma tunnetama

LASTEJOOGA ON LÕBUS!