Pärimuskultuurist rääkides on väga oluline roll selle muusikalisel küljel. Meie lasteaias kasutatakse alates 2011. aastast muusikalises õppetegevuses 6–7-keelseid kandleid. Kandlemängu ja -õpetuse juures on oluline pilli maagiline jõud ehk nagu vanasti öeldi: kannel on väge täis. See mõjub mängijale teraapiliselt ja tihti võib ennast kandlemängu unustada nooti tundmatagi. Kandleheli on õrn ja ilus kuulata nii mängijale endale kui ka kuulajale.
Oleme kandleõpetuse viinud lasteaia õppekavasse – meie koolieelsetes rühmades toimub kandleõpetus kaks korda nädalas. Kandle algõpetusega soovime süstida lastesse huvi pillimängu vastu ja anda neile võimalus luua ka ise erinevaid lugusid.
Korraldame igal aastal üle-eestilist kandlepäeva „Laulev puu", kuhu kutsume ka teisi lasteaedu ja koole. Osalejad on oodatud kuulama ja ka ise mängima erinevatel kanneldel ning jagama oma kogemusi. Jaan Bergmann on oma värsis „Vana kannel" öelnud, et kui soovid rohkem teada Eesti vaimu kohta, siis tuleb kannelt hoolega uurida.
Lugupidamist pärimuse vastu näitame üles ka lasteaia teiste sündmuste kaudu. Nii saab septembri lõpus koos vanaemade ja vanaisadega tähistada memme-taadi päeva, kus laulame, tantsime ning sööme traditsioonilisi vanaemade pannkooke moosiga. On avatud erinevad näitused- on olnud meil memme-taadi päeva ürituse raames näitus vanaaja asjadega, kus leidus väga palju põnevat kraami, nagu võimasin, pressraud, vanaaegne fotoaparaat ja palju erinevaid tööriistu. Näitus vanavanemate-aegsetest fotodest ja nende saamislugudest.
Memme-taadi päevaga täname vanavanemaid ja avaldame neile austust laste ja lastelaste kasvatamisse panustatud hoole ja armastuse eest.